Továbbra is a szerelem a téma, csak kicsit más megvilágításban… egy képregény-adaptáció formájában.
Scott Pilgrim (Michael Cera – Dalok ismerkedéshez, Juno, Superbad – avagy miért ciki a szex?) egy átlagos srác, aki korosztályának megfelelően garázsbandában, a Sex Bob-ban gitározik, húszas éveinek legelején jár, és most ismerkedett meg álmai nőjével. Sosem volt gondja a becsajozással, a szakításokkal már annál inkább. Scott azonban rövid időn belül ráeszmél, hogy az új szerelem az eddigi legfurcsább terhet hozta magával: megátalkodott ex-pasik csapata irányítja a lány szerelemi életét, és bármit megtesznek, hogy kicsinálják az új ismeretséget. Ahogy Scott közelebb kerül Ramonához, egyre gonoszabb figurákkal kell szembenéznie a lány múltjából - a hírhedt deszkástól a vega rocksztáron át a félelmetesen egyforma ikrekig.
Bryan Lee O'Malley képregény-sorozata nem a kidolgozott és hihetetlenül izgalmas története miatt vált kultusszá a nagyjából hősével megfelelő életkorú fiatalság körében, hanem inkább azzal, hogy Scott kalandjaiban sajátosan keverednek korosztályának jellegzetes szubkulturális komponensei, mint a középiskolás garázspunk, valamint az oldschool videojátékok, mint a Mortal Kombat vagy Super Mario. Eklektikusnak is nevezhető, mert az amerikai típusú szuperhősös képregény ötvöződik benne a japán mangákkal.
A Scott Pilgrim a világ ellen (Scott Pilgrim vs. the World) egy sajátos fantáziavilággal átszőtt „szerelmi mese”, mely elsősorban tinédzser és a 20-25 év körüli, képregény- és videojáték-kedvelő fiataloknak fog tetszeni, illetve akik ettől a filmtől nem várják, hogy mélyenszántó igazságokat fogalmazzon meg. Én szerencsére ez utóbbiba tartozok, így nem csalódtam. Ráadásul olyan tehetséges fiatalok is a stábot alkották, mint Anna Kendrick, Jason Schwartzman, Kieran Culkin.