Szeretek főzni, illetve szeretem az ahhoz kapcsolódó hangulatokat, vendéglátást, ezért néztem meg a Fatih Akin által rendezett Soul Kitchen című vígjátékot. Az ilyen filmekben a sütés-főzéssel az érzelmek és a szenvedélyek mindig kéz a kézben járnak. A rendező ez alkalommal is ragaszkodott a tőle már megszokott „multikulturális” közeghez. Az utóbbi pár évben ugyan társadalmi témákkal foglalkozó drámákat rendezett, komoly szakmai elismerésekkel jutalmazva, de ez a könnyedebb hangvétel és műfaj egyáltalán nem jelent művészetében értékcsökkenést. A téma nem teljesen új neki, hiszen a 2005-ben készült Kebab kapcsolat (Kebab Connection) című filmhez ő szolgáltatta a forgatókönyvet, mint ahogyan ehhez is.
A filmnek magyar vonatkozása is van, ugyanis Magyarország és Németország között évek óta ingázó, és már a németeknél is elismert színésznőnek számító, Gryllus Dorka is látható a gyógytornász, Anna Mondstein szerepében. A filmre Dorkát kérték fel, mert a rendező felesége korábban látta a 2007-es Irina Palm című filmben. Színésznőnk a szerep minél hitelesebb megformálása miatt gyógytornásszal is konzultált.
A filmben ugyan nem a gyógytornásztatás a meghatározó, de mindenképp állandó és rendszeres visszatérő téma, mert a főszereplő Zinos Kazantsakis (Adam Bousdoukos, a rendezőnek az életben is éttermes haverja) állandó derékfájással küzd.
Zino egy Soul Kitchen nevű, leromlott étterem tulajdonosa, aki szeretné felvirágoztatni a vendéglátó egységét, ezért felvesz egy mesterszakácsot Shayn Weiss (Biron Ünel) személyében, akinek természetesen teljesen eltérő elgondolásai vannak a jó konyháról, mint a hely addigi törzsvendégeinek. Közben felbukkan Zino börtönből szabadult problémás testvére (Moritz Bleibtreu) is.
Egy étterem felvirágoztatásának édes-bús, sokszor és sokféleképpen feldolgozott történetét bemutatni, nem egyszerű dolog, Fatih Akinnak azonban ez sikerült – el is nyerte érte 2009-ben a Velencei Filmfesztivál zsűrijének különdíját.